Slovensky | English | Deutsche | Russian | Italy | Spanish | Française

Záhradná technika

Záhradná sejačka MiniMistral

Uľahčuje výsev rôznych plodín v záhradkách, v skleníkoch, vo fóliovníkoch a na menších poliach. Jej súčasťou je 11 ľahko vymeniteľných výsevných kotúčov na výsev kukurice, cvikly, reďkovky, fazule, rajčín, uhoriek a ďalších 15 druhov zeleniny. Výsev sa uskutočňuje do požadovanej hĺbky podľa požiadaviek užívateľa. V jednoduchej pracovnej operácii dochádza k zakrytiu osiva a k pritlačeniu pôdy. Zároveň je možné naznačiť líniu ďalšieho riadku značkárom, ktorý je nastaviteľný na rôzne šírky riadkov. Sejačka MiniMistral je dodávaná v rozmontovanom stave. Sejačka je veľmi ľahká, jednoducho ovládateľná a nenáročná na údržbu.

Produkty Mistrál

Použitie výsevných kotúčov

Č. Druh rastliny Výsevná vzdialenosť
1 Obilie 8 1/2" (220mm)
2 Kukurica 8 1/2" (220mm)
3 Reďkovka, pór, pažítka, špenát 3" (73mm)
4 Uhorky 8 1/2" (220mm)
5 Červená repa 3 1/2" (88mm)
6 Hrášok 3" (73mm)
7 Fazuľa, hrach 3 1/2" (88mm)
8 Mrkva, šalát, cibuľa, kapusta, paradajky (mak) 4 1/3" (110mm)
9 šalát, kapusta, horčica, mrkva, rebarbora (mak) 4 1/3" (110mm)
10 Fazuľa 12" (293mm)
11 Brokolica, kapusta, šalát, rebarbora 1" (25mm)

Katalóg náhradných dielov


Č. Názov súčiastky Obj. číslo Kusy
1 Výsevný kotúč č. 1 536210001 1
2 Výsevný kotúč č. 2 536210002 1
3 Výsevný kotúč č. 3 536210003 1
4 Výsevný kotúč č. 4 536210004 1
5 Výsevný kotúč č. 5 536210005 1
6 Výsevný kotúč č. 6 536210006 1
7 Výsevný kotúč č. 7 536210007 1
8 Výsevný kotúč č. 8 536210008 1
9 Výsevný kotúč č. 9 536210009 1
10 Výsevný kotúč č. 10 5362100010 1
11 Výsevný kotúč č. 11 5362100011 1
12 Skrutka M8x35 ČSN 021101 1
13 Kryt 536210012 1
14 Rúčka PVC 536210013 2
15 Trubka f 22x1,5 536210014 1
16 Trubka f 19x3,3 536210015 1
17 Rukoväť jökl 25x25x1,5 536210016 1
18 Skrutka M6x40 ČSN 021101 4
19 Matka M6 ČSN 021401 23
20 Konzola rámu 536210017 2
21 Skrutka M6x16 ČSN 021101 16
22 Klinový remeň 536210018 1
23 Držiak rámu 536210019 1
24 Podložka 6,4 ČSN 021744 21
25 Držiak kolesa 536210020 2
26 Značkovač 536210021 1
27 Telo značkára 536210022 1
28 Skrutka M6x20 ČSN 021101 1
29 Podložka 22/6,6 ČSN 021702 1
30 Oska 536210023 1
31 Remenica 536210024 2
32 Púzdro kolesa 536210025 4
33 Násypná skriňa 536210026 1
34 Podpera sejačky 536210027 1
35 Skrutka M8x110 ČSN 021101 2
36 Matka M8 ČSN 021101 2
37 Trubka f 13x2 536210028 2
38 Predné koleso 536210029 1
39 Zadné koleso 536210030 1
40 Zahŕňacia retiazka 536210031 1
41 Držiak 536210032 1
42 Kryt držiaka 536210033 1
43 Skrutka M6x40 ČSN 021329.0 1
44 Krídlová matica M6 ČSN 021665 1
45 Skrutka M8x20 ČSN 021101 2
46 Skrutka M3x12 ČSN 021101 5
47 Veko skrine 536210034 1
48 Podložka 8 ČSN 021744 8
49 Držiak značkovača 536210035 1
50 Matica M8 ČSN 021403 3

Záhradný kultivátor MiniMistral

Záhradný kultivátor je ručný strojček, určený pre jednoriadkové obrábanie ľahkých pôd v záhradkách a menších poliach. Je možné ním vykonávať nasledujúce pracovné operácie: kyprenie, ryhovanie, prihŕňanie a plečkovanie. Hlavné časti strojčeka: rám, pracovné náradia (kyprič, ryhovacia radlička, prihŕňacia radlička, nožové plečky), regulátor pracovnej hĺbky, vodiace kolesá. Požadované pracovné operácie možno dosiahnuť použitím vymeniteľného pracovného náradia, ktoré je súčasťou dodávky strojčeka. Strojček má 7 pracovných náradí: jeden päťprstový kyprič, jednu dvojstrannú ryhovaciu radličku, jednu priorávaciu radličku a štyri nožové plečky s rôznymi šírkami pracovného záberu (30, 20, 15 a 10 cm). 
Pracovná hĺbka sa podľa potreby nastavuje koliečkom pohybovej skrutky a je nastaviteľná v rozmedzí od 0 do 7 cm. Pri práci je kultivátor vedený v zábere dvomi vodiacimi kolesami, ktoré zároveň zabezpečujú rovnomernú pracovnú hĺbku. Veľké predné koleso umožňuje ľahkú manipuláciu so strojčekom. Strojček nevyžaduje mimoriadnu údržbu, jediným úkonom je kontrola a následné utiahnutie skrutkových spojov. Taktiež odporúčame po každej práci strojček očistiť od pôdnych zvyškov a iných nečistôt.

Katalóg náhradných dielov

Č. Názov súčiastky Obj. číslo Kusy
1 Lišta rámu 536001 2
2 Držiak rámu 536002 1
3 Konzola rámu 536003 2
4 Trubka 4HR 536004 1
5 Trubka f 22x1,5 536005 1
6 Krytka 536006 1
7 Trubka f 19x3,3 536007 1
8 Vzpera rámu 536008 2
9 Mostík 536009 1
10 Úchyt 536010 1
11 Záražka 536011 1
12 Pružina 536012 1
13 Nastavovač zdvihu 536013 1
14 Doraz 536014 1
15 Koleso predné 536015 1
16 Koleso zadné 536016 1
17 Dištančná trubka f 13x2 536017 2
18 Púzdro do kolesa 536018 4
19 Skrutka M8x110 536019 2
20 Držiak 1 536020 1
21 Koliečko 536021 1
22 Krúžok poistky 536022 1
23 Skrutka M8x45 ČSN 021101 1
24 Skrutka M8x20 ČSN 021103 12
25 Skrutka M6x45 ČSN 021101 2
26 Skrutka M6x20 ČSN 021103 28
27 Matica M8 ČSN 021401 12
28 Matica M6 ČSN 021401 32
29 Podložka 8 ČSN 021740 4
30 Podložka 6 ČSN 021744 26
31 Podložka 6 ČSN 021702 8
32 Rúčka PVC 536032 2
33 Kyprič 536033 1
34 Plúžik kypriča 536034 5
35 Držiak kypriča 536035 1
36 Tŕň 536036 7
37 Prihŕňacia radlička 536037 1
38 Pluh prihŕňacej radličky 536038 1
39 Ryhovacia radlička 536039 1
40 Rýpadlo ryhovacej radličky 536040 1
41 Plečka 206 536041 1
42 Nôž plečky š = 206 mm 536042 1
43 Konzola plečky 536043 4
44 Plečka 150 536044 1
45 Nôž plečky š = 150 mm 536045 1
46 Plečka 100 536046 1
47 Nôž plečky š = 100 mm 536047 1
48 Plečka 300 536048 1
49 Nôž plečky š = 300 mm 536049 1
50 Podložka 8 536050 11

Predaj náhradných dielov a záhradnej techniky na adrese:
AGROFINAL, spol. s r. o
divízia Mistrál - komponenty
Sereďská cesta 740
920 03 Šulekovo
tel: 033/7302 559
mistral@agrofinal.com

 
Agrofinal, s.r.o., Mierová 24, 920 01 Hlohovec, Slovak Republic
Tel.: +421-33-7302 559, Fax: +421-33-7301 445
Email.: mistral@agrofinal.com